nowy repertuar

edukacja muzyczna dla dzieci

repertuar 2018/2019 
wrzesień/październik wrzesień/październik wrzesień/październik wrzesień/październik wrzesień/październik 

 

Folk Power! 

Folk Power!

Panie i Panowie! Zespół Pieśni i Tańca prezentuje: najciekawsze obrzędy oraz najwspanialsze tańce ludowe w mistrzowskim wykonaniu! Jako prawdziwi znawcy tematu oszołomią Was różnorodnością strojów, ruchów, rytmów i tańców. Ciekawi Was jak wygląda folklor na świecie? Chcecie poznać dawne obyczaje i zwyczaje? Dajcie się porwać folkowej mocy – wejdźcie w nowy rok szkolny z przytupem!

Tancerze zespołu ludowego, akompaniament.

 

Sznurki, figurki i opowieści

Sznurki, figurki i opowieści

 

Snuj się, snuj gawędo… Kręć się, kręć historii koło… Zaprowadź nas tam, gdzie zawędrować można tylko podążając za głosem prawdziwych bajarzy… Świat baśni znów stanie przed nami otworem, opowieści przenikną muzyką graną na tradycyjnych instrumentach. Magia dawnego świata splecie się na chwilę z rzeczywistością. Dokąd tym razem zaprosi nas zacna, tajemnicza bajarka? Do Afryki, Australii, Oceanii, Ameryki Północnej i na Alaskę, a to za sprawą sznurkowych opowieści.

Instrumenty tradycyjne, głos – bajarka.

 

listopad       listopad       listopad       listopad       listopad

 

My pierwsza brygada!

My pierwsza brygada!

Baczność! Spocznij… W tym roku obchody listopadowego święta będą wyjątkowe – bo jubileuszowe. W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości przyjrzyjmy się bliżej muzyce, która zagrzewała do walki mężne serca. Czy utwory patriotyczne zawsze są poważne i podniosłe? Posłuchajmy pieśni i melodii żołnierskich, wczujmy się w patriotyczne nuty, aby mogły ukazać nam swoją różnorodność.

Instrumenty: akordeon, werbel, trąbka.

 

grudzień     grudzień      grudzień      grudzień      grudzień

Ho Ho Ho!

Merry Christmas everyone! Co tworzy świąteczną atmosferę za oceanem? Stany Zjednoczone to zlepek różnych kultur i tradycji, dlatego Święta Bożego Narodzenia obchodzi się tam na wiele bardzo różnych sposobów. Sprawdzimy to, a towarzyszyć nam będzie muzyka, która na całym Świecie buduje ten niepowtarzalny, grudniowy nastrój.

Instrumenty: pianino/gitara, saksofon; wokal.

 

 

styczeń/luty styczeń/luty styczeń/luty styczeń/luty styczeń/luty styczeń/luty styczeń/luty

 

Trzy wesołe krasnoludki

Trzy wesołe krasnoludki

Poziomka, Modraczek i Żółtaszek zapraszają pod swój daszek! A właściwie pod dach studia nagraniowego, w którym powstaje słuchowisko. Tę niesamowitą formę poznamy dzięki aktorom i muzykom, których specjalnością jest malowanie słowem i opowiadanie dźwiękiem. Zajrzymy tam, gdzie dostęp mają tylko nieliczni… „Trzy wesołe krasnoludki” to zabawne słuchowisko oparte na wierszu Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.

Instrumenty akompaniujące, perkusjonalia, głos – aktorzy.

 

Muzyczni wariaci

Muzyczni wariaci

Czym są muzyczne wariacje? Czy klasycy też je tworzyli? I czy to znaczy, że byli… wariatami? Jak się je tworzy? …Zaraz, zaraz – na to pytanie możemy odpowiedzieć od razu! Zapraszamy Was do wspólnych wariacji (bardzo pożytecznych, bo muzycznych). My mamy jeden muzyczny motyw przewodni, a Wy – klasykę, pop, hip hop, reggae, rock, muzykę filmową, elektroniczną i wszystkie dźwięki tego świata, z których możecie czerpać do woli! Co nam z tego wyjdzie? Spróbujmy!

Instrumenty: pianino, klarnet.

 

marzec/kwiecień marzec/kwiecień marzec/kwiecień marzec/kwiecień marzec/kwiecień marzec/kwiecień

 

Kłótnia na dwa smyki

Kłótnia na dwa smyki

Amici – przyjaciele! Cóż za dramatico wydarzenie! Nasze dwie najwspanialsze wiolonczele pokłóciły się na amen! Mamma mia! Czy nigdy już nie zagrają razem żadnego concerto? Czy kiedykolwiek jeszcze zdołają się pogodzić i znów idealnie współbrzmieć? Odpowiedzi na te pytania poznacie już na najbliższym recitalu! Wsłuchajcie się, jak instrumenty rozmawiają z sobą o tęsknocie, złości, radości i… amore. Zaskoczą Was klasyką gatunku i współczesnymi aranżacjami.

Instrumenty: dwie wiolonczele.

 

Czarmuś niezwykły smok

Czarmuś niezwykły smok

Pewnego dnia Ania natrafia w lesie na dziwne, czerwono nakrapiane jajo. Gdy wykluwa się z niego smok, razem z Adamem nadają mu imię Czarmuś i próbują przekonać, że ludzie wcale nie są tacy źli, jak słyszał będąc jeszcze w skorupce. Nasz średniowieczny smoczy przyjaciel jest przekonany, że ludzie nienawidzą smoków za niszczenie i palenie wszystkiego dookoła, a on przecież nawet nie umie ziać ogniem. Pomóżcie Ani i Adamowi za pomocą piosenki przekonać Czarmusia, że dziś już nic mu nie grozi i na pewno wszyscy go polubią. Przy okazji dowiecie się kiedy było Średniowiecze, jak wówczas tańczono i na jakich instrumentach grano.

Instrumenty: cittern, dudy, szałamaja, garklein, nauka średniowiecznego tańca.

 

maj/czerwiec maj/czerwiec maj/czerwiec maj/czerwiec maj/czerwiec maj/czerwiec maj/czerwiec

!

W 30 minut dookoła Świata

W 30 minut dookoła Świata

Inspiracją do stworzenia przedstawienia była postać dżentelmena-podróżnika, Fileasa Fogga, który w niesamowitej powieści Juliusza Verne’a w 80 dni okrążył świat. Ale czy ktoś z Was się zastanawiał, jak on się w tych wszystkich krajach dogadał? Może wcale nie musiał znać wszystkich języków świata? Odpowiemy na to pytanie śpiewająco! Sprawdzimy, w jak różnorodny sposób ludzie na całym świecie komunikują się ze sobą i jaką rolę w komunikacji odgrywa muzyka. Odkryjemy jakie znaczenie ma intonacja, ton głosu, melodyjność języka.

Instrumenty: gitara, perkusjonalia; wokal.

 

Dźwięk ma tak baśniowy,
kształt dość nietypowy –

Hop, hop, Lindy Hop

Hop, hop, Lindy Hop

Do tej muzyki i do tego tańca nie można się nie uśmiechać! Swingujące lata 30-ste i 40-ste porywają umysł i ciało! Wyobraźcie sobie świat niekończącej się zabawy, pięknych strojów, szalonej, energetyzującej muzyki, która nie pozwala stopom stać w miejscu… Zabierzemy Was tam, gdzie bawili się Wasi pradziadkowie, a Wy spróbujcie się oprzeć!

Instrumenty: trąbka; taniec; śpiew.

 
 
 

nasz teatr dla dzieci jest również na...