Teatr dla dzieci

Teatr dla dzieci to nasza prawdziwa pasja, więc przygotowanie spektakli daje nam wiele radości i satysfakcji. Zapewniają one najmłodszym nie tylko rozrywkę, ale również wielopoziomowy rozwój. Uczą ich bowiem kreatywnego myślenia i pobudzają w nich wrażliwość na sztukę, a także wykształcają poczucie kultury słowa.

Tworzymy przedstawienia dla dzieci w nowatorskiej, absorbującej formie, aby nikt nie narzekał na nudę. Włączamy do nich elementy edukacji muzycznej oraz tańca. Nie brakuje również wiedzy z zakresu filmu oraz interakcji artystów z młodymi widzami. Ze spektaklami przyjeżdżamy do Państwa na miejsce, np. do żłobków, przedszkoli oraz szkół. Repertuar Kulturki jest bardzo bogaty i ciągle rozbudowywany, jako że nie brakuje nam pomysłów ani zapału do pracy. Gramy między innymi przedstawienia okolicznościowe, np. wielkanocne lub wigilijne, a także rozwijające lokalny patriotyzm i wiedzę o Wielkopolsce oraz wiele innych.

Spotykamy się z dziećmi regularnie, zazwyczaj raz w miesiącu, w ciągu całego roku szkolnego. Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy dla Państwa indywidualny harmonogram z wybranymi spektaklami o najbardziej dogodnych porach.

połączenie muzyki ze światem bajek

teatr_dla dzieci w wieku

Repertuar:

———————————————————————————————————————————————————————————–

 

„Bałwanek-Gałganek i przyjaciele”Kulturka_teatr_dla dzieci_II_III

Muzyczne przedstawienie zimowo-świąteczne, to nasza autorska, teatralna kontynuacja doskonale znanego wszystkim dzieciom filmu animowanego
„W krainie lodu”. Sympatyczna i niesamowicie zabawna postać bałwanka sprawi, że wszyscy zechcą dołączyć do grona jego przyjaciół i wspólnie z nimi śpiewać zimowo-świąteczne piosenki.
UWAGA! Wszyscy miłośnicy mrozów muszą zachować ostrożność – będzie gorąco ze śmiechu!

———————————————————————————————————————————————————————————–

Katarzyna Kłosowska – Ognik; Agnieszka Leśna – Choinka; akompaniament: Mateusz Urbaniak – pianino; czas przedstawienia: 40 min

.

„Ognik i choinkowe marzenie”Kulturka_teatr_dla dzieci_II_III

Uczymy, że prezenty i ozdoby nie są najważniejsze, lecz czas spędzany w gronie najbliższych. Pozwala to maluchom lepiej zrozumieć charakter Świąt i docenić jego wymiar rodzinny bardziej niż rzeczy materialne. Podczas przedstawienia, dzieci mogą wchodzić w interakcję z aktorami i tłumaczyć postaciom, co jest najistotniejsze w Bożym Narodzeniu, podświadomie wykształcając sobie podobne nastawienie.

play

———————————————————————————————————————————————————————————–

 

„Król BulKulturka_teatr_dla dzieci_II_III

Sluchowisko 034

występują: Julian Kuczyński – Król; Agnieszka Leśna – Król Teść, Kucharz; Monika Nowicka – Doradca, Dentysta, Czarnoksiężnik; akompaniament: Mateusz Urbaniak – pianino; czas przedstawienia: 40 min

 

Profilaktyczne przedstawienie muzyczne inspirowane znakomitym słuchowiskiem „Król Bul”. To wciągająca, zabawna i mądra opowieść, pełna uroczych, chwytliwych piosenek, które bez wątpienia zachęcą do wspólnego śpiewania. Od teraz już wszyscy doskonale wiemy, że nie warto bać się Pana dentysty!

playaparat

———————————————————————————————————————————————————————————–

 

„Szelmostwa Lisa Witalisa”Kulturka_teatr_dla dzieci_II_III

Kulturka_Lis Witalis _02

występują: Jośka Bręczewska, Karol Sławek, Michał Surma

.

Na podstawie bajki Jana Brzechwy, opowieść o chytrym lisie i grupie zwierząt ślepo zapatrzonych w swojego rudego sąsiada. Przebiegły lis wykorzystuje swój spryt i zyskuje przewagę nad naiwnymi towarzyszami, co przynosi mu nie lada korzyści, a w końcu doprowadza do objęcia stanowiska samego prezydenta lasu. Jego surowe rządy nie trwają jednak długo i jak to w bajkach bywa, dobro wygrywa, a na gagatka czeka nieuchronna kara!

———————————————————————————————————————————————————————————–

 

„Witaminki”

kulturka_teatr_dla-dzieci_i_ii

Poprzez kreatywną zabawę uczymy dzieci rozpoznawać warzywa i owoce. Zaszczepiamy im ideę zdrowego żywienia budując skojarzenia owoców i warzyw z fajną zabawą. Przedstawienie teatralne stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych – stąd niewiele dialogów za to mnóstwo gestów, duże rekwizyty, kolorowa, przyciągająca uwagę scenografia. Kładziemy nacisk na interaktywną, kreatywną zabawę, podczas której dzieci poznają i uczą się nazywać oraz odróżniać od siebie poszczególne warzywa i owoce. A przy tym na pewno się z nimi zaprzyjaźnią i tym chętniej będą do nich wracać podczas swoich posiłków! To nasza autorska kontynuacja znanego od pokoleń wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

 

———————————————————————————————————————————————————————————–

 

„Jaś i Malgosia”Kulturka_teatr_dla dzieci_II_III

Jas i Małgosia

Katarzyna Hatłas

Nasz teatr dla dzieci przygotował klasyczną opowieść o Jasiu i Małgosi w nowej aranżacji. W celu pobudzenia wyobraźni, posługujemy się niezwykle lubianymi przez najmłodszych marionetkami sycylijskimi. Baśń niesie ze sobą wiele ważnych morałów – ukazuje prawdziwą przyjaźń, a także uczy współpracy i wzajemnego wspierania się w ciężkich chwilach. Natomiast postać czarownicy dodaje przedstawieniu dreszczyku emocji i pomaga przezwyciężać lęki.

———————————————————————————————————————————————————————————–

 

 

 

 

drukuj ofertę

 jesteśmy też na ....