REPERTUAR dla kl. 4-6 i młodzieży

DRUKUJ

wrzesień, październik

„OPOWIEŚCI ŚPIEWNEJ TREŚCI”

Czym tak naprawdę jest teatr muzyczny? Kim jest inspicjent w teatrze? Czy aktor musi umieć śpiewać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie dzięki najbardziej znanym musicalowym duetom, w rolę których wcielą się profesjonalni aktorzy-wokaliści. Całe przedstawienie utrzymane jest w efektownej musicalowej estetyce.

 

„LABORATORIUM AKUSTYCZNE”

Grający parasol, śpiewająca piła, skrzypce z łopaty, fujarki z aluminiowych rurek, zestaw perkusyjny z rur PCV, hapi drum z butli gazowej… Z domowych sprzętów i niepotrzebnych przedmiotów można stworzyć naprawdę wielką i niesamowitą orkiestrę. Chcecie usłyszeć jak brzmi? Profesor Doremifasola zaprasza na niecodzienny spektakl muzyczny.

 


listopad, grudzień, styczeń

„SKOMPONUJCIE MI MUZYKĘ”

Kim jest kompozytor? Co oznacza komponować utwór? Czy film i teatr potrzebują kompozytorów? Nasze muzyczne przedstawienie ma na celu pokazać jak zmieniła się rola kompozytora na przestrzeni dziejów – jakie zadania stały przed nim dawniej, w rzeczywistości bez kina, telewizji i komputerów, a jakie są przed nim stawiane współcześnie.

 

„WŚRÓD NOCNEJ CISZY NIECH NAS KAŻDY USŁYSZY”

Aby nie zapomnieć o istocie Świąt Bożego Narodzenia, zabierzemy Was wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na tradycyjne kolędowanie , tak jak wciąż w niektórych wsiach i miasteczkach kolęduje się po dziś dzień. Jak to zrobimy? Kolędą, pastorałką, które możemy wspólnie zaśpiewać wśród gawędy o dawnych obyczajach.

 

„W STARYM KINIE W KONSTANCINIE”

Wyobraźcie sobie niemy, czarno-biały film, oglądany w całkowitej ciszy, bez żadnego dźwięku… Nienaturalne, prawda? O tym, kim jest taper i jak ważna była jego rola w świecie niemego filmu najlepiej opowiemy podczas projekcji z towarzyszeniem muzyki wykonywanej na żywo. Jednocześnie zademonstrujemy, jak istotna jest rola dźwięku w budowaniu napięcia w filmie.

 


luty, marzec

„LA FIESTA MEXICANA”

Niczym desperado z tajemniczym futerałem pojawią się na scenie prawdziwi mariachi z Vera Cruz, aby przy pomocy tradycyjnych instrumentos: Gitara Leona, Jarana, Requinto y Quijada snuć swoją barwną i wciągającą opowieść o pełnym temperamentu meksykańskim folklore.

 

„SPACER MUZYCZNĄ PROMENADĄ”

Czy obraz można opisać dźwiękami? Przekonajmy się jak słynny rosyjski kompozytor Modest Musorgski za pomocą muzyki zdołał pokazać słuchaczom całą wystawę obrazów swego przyjaciela. Nasze przedstawienie zabierze Was na muzyczną wycieczkę do muzeum. Czy będziecie umieli odtworzyć pędzlem obrazy, które Wam zagramy?

 


 

kwiecień, maj, czerwiec

„OPOWIEŚCI TAŃCEM ZAGRANE”

Czy ktoś potrafi dziś stepować tak mistrzowsko jak Fred Astaire i Ginger Rogers? Spróbujmy! Inspirując się scenami i muzyką z klasycznych amerykańskich musicali, tworzymy własny teatr tańca. Oto, jak współcześni wykonawcy opowiadają historię tańcząc.

 

„AHOJ SĄSIEDZIE! CZESKA ORKIESTRA JEDZIE!”

Czy odwiedzaliście kiedyś Czechy? Jedliście knedliczki? Może znacie kilka czeskich słów? Teraz pora dowiedzieć się również czegoś o folklorze i muzyce naszych bliskich sąsiadów. Zapraszamy na muzyczną wycieczkę do czeskiej krainy, w którą zabierzemy Was za pomocą tradycyjnych czeskich instrumentów.

 

„KONCERT ZAGRANY NA DWA FORTEPIANY”

To będzie walka na dwa fortepiany i cztery ręce! Stateczna i dumna muzyka klasyczna kontra nieokiełznana, improwizowana muzyka jazzowa. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert muzyki klasycznej i współczesnej na jednej scenie, w tym samym momencie – czy to możliwe? Która wersja utworów bardziej Wam się podoba – klasyczna czy jazzowa?

 

DRUKUJ

nasz teatr dla dzieci jest również na...