Odkrywanie magii cyklicznych występów z Kulturką

Jeśli Twoi uczniowie myślą, że jedyna szkoła, w której magia istnieje naprawdę, znajduje się w świecie Harry’ego Pottera, to znak, że… w Waszej placówce jeszcze nigdy nie było Kulturki. Czas to zmienić! Mimo że nie mamy różdżek, to rzucamy czary za pomocą słów, dźwięków i obrazów. Choć nigdy nie byliśmy na zajęciach z transmutacji, gdy wchodzimy na scenę, zmieniamy kształty i ożywiamy przedmioty. Zobacz, jak odczarowujemy teatr dla dzieci, zdmuchując z niego pajęczyny mitów.

Czym są cykliczne przedstawienia muzyczne?

To regularne spotkania ze sztuką, przystosowane do najmłodszych odbiorców kultury. Naszym celem jest poprawa dostępu do edukacji teatralnej w szkołach i przedszkolach. Nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miejscowościach. Cykliczność pozwala budować dobre nawyki. Dzięki temu teatr jest nie tylko dużym, niedostępnym budynkiem, w którym panuje atmosfera wielkiej powagi, lecz staje się czymś bardzo bliskim i przyjaznym. Pokazujemy, że spektaklom może towarzyszyć także wielkie wzruszenie i wielka radość.

Dlaczego warto zaprosić teatr muzyczny do szkoły lub przedszkola?

Teatr uczy życia, mimo że na scenie nic nie dzieje się naprawdę.

Nasze spektakle rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Dzieci są nie tylko odbiorcami sztuki, ale także jej współtwórcami.Dzięki temu budują pewność siebie i uczą się jeszcze lepiej nazywać emocje, które towarzyszą im na co dzień, takie jak złość, smutek, strach czy gniew.Uczestnictwo w Kulturkowych spektaklach to doskonały trening umiejętności społecznych.Cykliczne przedstawienia są świetną okazją do rozmów na ważne społecznie tematy, takie jak empatia, tolerancja czy szacunek dla przyrody. Każdemu spektaklowi towarzyszy wyjątkowa oprawa muzyczna. Łączymy pasję do teatru z zamiłowaniem do muzyki, rozbudzając w dzieciach ciekawość i chęć doświadczania nowego.

Jak wygląda współpraca z Kulturką przy organizacji cyklicznych występów?

Miejsce i czas

Jesteśmy teatrem objazdowym, więc zawsze my przyjeżdżamy do Was. To ogromne. ułatwienie dla dyrekcji i nauczycieli. Współpraca z Kulturką pozwala. zaoszczędzić na kosztach organizacji transportu dla dzieci oraz ich opiekunów do budynku teatru. W tym układzie nauczycielom odpada także sporo zmartwień logistycznych.

Odwiedzamy Was przez cały rok szkolny – niezależnie od pory roku czy pogody (robimy wszystko, żeby nasi widzowie zawsze czuli się tak, jakby świeciło słońce, nawet gdy za oknem plucha i szarówka). Spotykamy się w ustalone dni – układamy harmonogram na początku roku, dostosowując się do Waszego planu lekcji.

Występujemy przez 30 minut. Dlaczego tylko tyle? To efekt skomplikowanych wyliczeń matematycznych oraz analizy faz słońca i księżyca… a tak naprawdę –naszego doświadczenia scenicznego. Pół godziny to idealny czas, żeby zatrzymać uwagę młodych widzów. Nie mamy czasu na nudę!

Organizujemy cykliczne przedstawienia muzyczne dla szkół i przedszkoli na terenie Poznania i całego województwa wielkopolskiego. Zobacz repertuar na rok szkolny 2023/2024!

Liczba spotkań

Zaczynamy już we wrześniu, a ostatni spektakl wystawiamy w czerwcu. Pełen cykl to 10 spotkań. Dzięki temu, że widzimy się regularnie, możemy poruszać jeszcze więcej ważnych tematów, nawiązując do świąt i uroczystości, zmieniających się pór roku oraz innych ważnych wydarzeń w kalendarzu. Im częściej dzieci nas widzą, tym chętniej uczestniczą w tworzeniu spektakli, otwierając się na sztukę.

Scenariusz

Wystawiamy autorskie spektakle, które są efektem Kulturkowej burzy mózgów.Wszyscy bierzemy czynny udział w ich powstawaniu. Dzięki temu tworzymy coś wyjątkowego. Zapewniamy dużą różnorodność gatunkową, a także sporo śmiechu, wzruszeń i zaskoczeń. Podróżujemy z magicznymi walizkami, w których mieści się wszystko: sprzęt nagłośnieniowy, rekwizyty, instrumenty i dekoracje. W mgnieniu oka zamieniamy zwykłą salę gimnastyczną w wioskę kowbojską czy salę balową.

Oferujemy trochę magii i trochę... Kulturki! Zamów cykliczne przedstawienia muzyczne do szkoły lub przedszkola.

Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami