Oferta teatralna dla dzieci

Za co dzieci kochają teatr? Za możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, które dzieją się przed ich oczami, ale… nie naprawdę. Czy to magia? Choć pracujemy w tej branży od ponad 10 lat, to, stając na scenie, sami wierzymy, że jest w tym coś magicznego.

Teatr to miejsce spotkań – z bohaterami ulubionych bajek, postaciami historycznymi, a także sobą samym. To przestrzeń, do której każdy powinien mieć wstęp, niezależnie od tego, ile ma lat. Wiemy, jak ważna w życiu dziecka jest edukacja teatralna. Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć! Dlatego w repertuarze Kulturki są przedstawienia dla widzów w każdym wieku (z pewnych źródeł wiemy, że na nasze występy z przyjemnością przychodzą także dorośli). Tworzymy spektakle dla maluchów, które dopiero uczą się nazywać świat i dla uczniów szkół podstawowych, którzy wkraczają w świat trudnych, „dorosłych” emocji i nowych wyzwań.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym repertuarem naszego teatru muzycznego!

U nas znajdziecie teatr dziecięcy w kilku odsłonach:

oferta teatralna dla dzieci kulturka

Oferta teatralna dla żłobków i przedszkoli

Czy wiesz, że rozwój mowy jest ściśle związany z rozwojem muzycznym? Dlatego do występów dla najmłodszych widzów wplatamy wiersze, rymowanki i oczywiście piosenki. Gramy głośno i cicho. Spokojnie i energicznie. Opisujemy świat za pomocą dźwięków, pokazując jego piękno i różnorodność. Wspieramy harmonijny rozwój emocjonalny i społeczny.

Nasza oferta teatralna dla żłobków i przedszkoli jest dostosowana do wieku dzieci oraz ich możliwości percepcyjnych. Regularnie odwiedzamy poznańskie placówki edukacyjne. Wkraczamy do świata maluchów z prawdziwie dziecięcym entuzjazmem.

Oferta teatralna dla szkół

„Teatr jest dla ludzi dojrzałych”

„Dzieci nic z tego nie wyniosą”

„To nudniejsze niż lekcje”

Obalamy te i inne mity na temat teatru! Udowadniamy, że nowoczesne spektakle mogą być ciekawe i angażujące. Gramy w wielu szkołach podstawowych, realizując autorskie programy. Zadajemy ważne pytania i nie dajemy jednoznacznych odpowiedzi. Uczymy poprzez zabawę. Teatr pozwala lepiej zrozumieć swoje emocje. Dlatego zachęcamy dzieci, aby były aktywnymi uczestnikami naszych spektakli.

Nasza oferta teatralna dla szkół została stworzona z myślą o młodych widzach zanurzonych w XXI wieku. Tworzymy scenariusze, dostosowując fabułę do oczekiwań dzieci i aktualnych wydarzeń. Gramy nie tylko słowem i dźwiękiem, ale także światłem i rekwizytami. Efekty specjalne to nasza specjalność!

Droga Dyrekcjo!

Chcesz pokazać, że w prowadzonej przez Ciebie placówce kładzie się szczególny nacisk na rozwój emocjonalny dzieci? Chcesz wprowadzić nową jakość do edukacji muzyczno-teatralnej Twoich podopiecznych?

Drogi Rodzicu!

Zależy Ci na harmonijnym rozwoju dziecka poprzez nowoczesną edukację muzyczno-teatralną, która wspiera kreatywność i stymuluje pracę mózgu?

Zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością nawiążemy współpracę z placówkami edukacyjnymi w Poznaniu i okolicach. Gramy nie tylko w stolicy województwa wielkopolskiego, ale także w mniejszych miejscowościach. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są ludzie przekonani o wartości sztuki w życiu człowieka – także tego, który dopiero stawia pierwsze kroki w zagmatwanym świecie dorosłych.

Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami