Repertuar 2023-2024

Wrzesień / Październik

Rower Kazika

W czasach, kiedy Afryka była dzikim i nieznanym dla nas lądem pewien poznaniak - Kazimierz Nowak spakował swój plecak, zabrał wiernego przyjaciela - rower i wsiadł do pociągu na stacji Poznań Główny. Tutaj zaczęła się jego podróż do niezbadanego jeszcze wtedy zakątka świata. Pewnie zastanawiacie się: co stało się z jego wysłużonym rowerem? Jak przemierzał piaszczystą pustynię? Kogo spotkał? Nas najbardziej zaciekawiło to, jaki skarb przywiózł ze sobą z tej długiej wyprawy?

Ruszajcie z nami, bo Afryka już nie taka dzika z rowerem Kazika!

Fredro dla dzieci

Zupełnie nie pamiętam, czy miał być śmietankowy, czekoladowy czy karmelowy? Tort jest najważniejszy na przyjęciu urodzinowym! A, jeszcze zaproszenia dla gości! Nie może przecież zabraknąć najważniejszych przyjaciół - rzekł Aleksander Fredro - zaproszę: starych sąsiadów - Pawła i Gawła, Małpę - co lubi długie kąpiele w pianie, zjawi się może i pewien Krokodyl - będący prezentem dla Panny Klary.Hejże, hola! Goście w poszukiwaniu urodzinowego prezentu powychodzili ze swoich bajek, wszystko się pomieszało, już nic nie jest na swoim miejscu! Tylko ich autor Fredro może pomóc.  Uratujemy przyjęcie urodzinowe Pana Aleksandra!

Listopad / Grudzień

Przesilenie Zimowe

Przedstawienie realizowane przy współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca ŁANY Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Kto lubi zimę? Ręka do góry! Każda pora roku jest ważna. Dawno temu to one wyznaczały wszystkim mieszkańcom rytm życia  - kiedy pracować, a kiedy bawić się i tańczyć. Co niesie ze sobą zimowy czas? Jak dawniej go spędzano, jakie zabawy wypełniały życie? Przyjrzyjmy się zwyczajnym i świątecznym dniom w tej niby białej, a jednak jakże kolorowej porze roku. Spotkajmy się mroźną porą z  tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY.

Rodzina Struniaków

Czy nauka o instrumentach musi być nudna? Ani trochę! Każdy instrument ma swoją wielką muzyczną rodzinę. Niby są do siebie podobni, a jednak każdy z nich jest wyjątkowy i różni się od pozostałych. Jest rodzina dętych, rodzina perkusyjnych, jest też pewna rodzina instrumentów strunowych - Struniaków. Kogo tam nie znajdziecie? Babcię, wujka i cioteczki, będą też kuzyneczki! Poznacie ich nieco bliżej. Ich wygląd, talenty i zwyczaje. Przekonacie się gdzie pracują i co grają zimową porą.

Styczeń / Luty

Fuzjo-Iluzja

Magia jest wszędzie, trzeba ją tylko dostrzec. O ile łatwiej będzie ją nam zobaczyć dzięki iluzjoniście. Z takim, to nigdy nie wiadomo, czy on tak na poważnie, czy na niby. Czy to, co widzimy, jest tym, na co wygląda. A może nieoczekiwanie stanie się czymś zupełnie innym? Usiądźcie wygodnie, wytężcie wzrok i patrzcie bardzo uważnie.

Przepis na instrument

Czy próbowaliście kiedyś coś wytropić? Szukać, zaglądać to tu, to tam? Tylko jak to zrobić, żeby się nie zgubić i wszystko zapamiętać? Zabierzmy ze sobą mapę świata! Zaznaczymy na niej odwiedzone przez nas miejsca. Koniecznie zapiszemy też rady dla kolejnych podróżników.Tę historię opowie Wam pewien poszukiwacz dźwięków, który przemierzył tysiące kilometrów w celu znalezienia tych najciekawszych, a czasem nawet dziwnych instrumentów. Stworzymy razem tętniący muzyką szlak.

Marzec / Kwiecień

Bale i turnieje

Spójrzcie na te wirujące falbany, soczyste kolory koszul zwinnych tancerzy, błyszczące od brylantyny włosy, równo ułożone ani drgną przy podskokach i obrotach. Cóż to za piękny bal! Zaraz, zaraz, to nie bal, tylko potyczki sportowe! Widzieliście kiedyś sportowca ubranego w sukienkę lub garnitur na zawodach? To niemożliwe? Tutaj - jak najbardziej. Turnieje sportowe są różne: tenisowe, piłkarskie i… taneczne. Są też medale i podium. Czy taniec sportowy ma coś wspólnego z balowym? Razem to sprawdzimy,może też w nim zatańczymy?

Klasyczny POP

To jest prawdziwy hit! Nuci go Pani w sklepie, poważny dżentelmen jadący na spotkanie i dozorca zamiatający ulicę. Na pytanie: znacie to? - z uśmiechem odpowiadamy: Oczywiście!Jest muzyka, która wpada w ucho - POPularna, czyli taka, którą zna prawie każdy, a skomponowana jest tak, aby porwać tłumy. Czy dawniej muzyka też miała swoje hity? Jak było 100 lat temu? 200? 300 lat temu? Zróbmy mały eksperyment - sprawdźmy, co się stanie, kiedy trochę pomieszamy przeboje klasyki i pop. Wyrzućmy z nutami kwit, spróbujmy stworzyć nowy hit!

Maj / Czerwiec

Western story

Zabieramy Was do Nashville, gdzie jako pierwsze kupimy wymarzone, oryginalne kowbojki i kapelusz, a jako drugie rozsmakujemy się w muzyce country, która płynie tutaj rwącą rzeką. A o czym szumi ta muzyczna rzeka? O marzeniach, pracy, podróżach i oczywiście miłości. Każda piosenka to wyśpiewana wartko lub zupełnie rzewnie historia w kowbojskim stylu. Na wyprawę w prawdziwym amerykańskim klimacie zabierze Was dwóch muzyków, którzy z gitarą i banjo zasypiają, i budzą się, każdego dnia. Nie straszna im żadna dzika przygoda.

Festival Bałkański

Stanie przed Wami część muzycznego świata, w której będziemy, wiwatować, walczyć i robić groźne miny. Biorąc ze sobą najlepszych towarzyszy - instrumenty - wyruszymy jak dawniej cyganie w podróż po krajach, które stanowią część kultury regionu Bałkanów. Przewodnikiem będzie Mila, wesoła dziewczyna, która odwiedziła wszystkie te kraje, z każdego przywożąc jeden mały prezent, o którym teraz opowie.

Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami