Teatr objazdowy dla dzieci – Poznań

Kurtyna, scena, światło – to pierwsze słowa które mogą przyjść do głowy, gdy padnie termin „teatr”. To naturalne. A jeśli wyjmiemy „teatr” poza gmach, poza wyniosłe mury budynku zwanego „teatrem”? Kurtyna, i scena tam zostaną. Zostaje nam do dyspozycji esencja – aktorzy, rekwizyty, scenografia i scenariusz, my lubimy dodać muzykę graną na żywo. Reżyser, szewc czy kierowca zawsze korzystają najlepszych danych im narzędzi, by zrealizować swój cel. Naszym celem jest przywieźć do was sztukę. Cała ożywiona i nieożywiona materia, z której na waszych oczach powstaje przedstawienie, musi zmieścić się w samochodzie typu combi. Dacie wiarę? Teatr to idea, bo choćby wziąć ze sobą prawdziwy zamek, smoka i księżniczkę, to bez scenariusza, aktorskiego rzemiosła, a przede wszystkim bez pasji, nic nie miało by sensu. Dlatego tworzymy pełnoprawny teatr w objazdowej formule i nieustannie udowadniamy, że przy małej obsadzie i przenośnej scenografii przekazać możemy pełnię edukacyjnych i rozrywkowych treści oraz przenieś was do dziesiątek wykreowanych światów. Współpracując z najlepszymi w swoich dziedzinach oraz pokazując unikalne instrumenty muzyczne tworzymy jakość, której najlepszym miernikiem jest zaangażowanie naszych małych widzów oraz klienci pytający: „Kiedy możecie przyjechać do nas z kolejnym przedstawieniem?”.

Krótko o historii teatru w Polsce

Pierwsze (lalkarskie) przedstawienia dla dzieci odbywały się w późnym średniowieczu. Na holenderskim obrazie z przed ponad 600 lat możemy zobaczyć zachwyt najmłodszych przygotowaną specjalnie dla nich sztuką. W połowie XIX wieku nastąpił znaczący rozwój teatrów dziecięcych, wykraczając poza lalkarstwo. W Polsce po odzyskaniu niepodległości, w latach 20 i 30 warszawski teatr „Baj” słynął nie tylko z wspaniałych przedstawień ale i z działań edukacyjnych. Starając się wykorzystać i rozwinąć myśl poprzednich pokoleń wprowadzamy teatr dla dzieci na nowy poziom.

Od ponad 10 lat tworzymy cykle przedstawień muzycznych dla dzieci i młodzieży. Dając z siebie wszystko, co najpiękniejsze, wypełniamy treścią nasz malutki kawałek historii teatru dla dzieci. Przez cały rok pracujemy nad nowymi tytułami, dopracowujemy scenariusze, poznajemy kulturę i sztukę z zakątków całego świata po to, by potem opowiedzieć to wszystko Wam. W ramach cyklu działamy w formie objazdowej głównie na terenie województwa wielkopolskiego, ze większymi spektaklami wyjeżdżamy w dalsze zakątki naszego kraju. Docieramy z kulturą i sztuką do placówek oświatowych (przedszkoli, szkół i żłobków) i instytucji kultury w dużych i malutkich miejscowościach. Każdego miesiąca gramy dla Was inny tytuł przedstawienia muzycznego/tanecznego, tak by w tych 10 spotkaniach pokazać całkowicie różne od siebie światy posługując się możliwie najróżnorodniejszymi formami artystycznymi. Ci którzy nas znają wiedzą dobrze, że każde spotkanie nie da się porównać z żadnym innym. Ci którzy nasz znają wiedzą też, że kiedy przyjeżdżamy ze spektakle na miejsce wyglądamy tak:

teatr objazdowy dla dzieci
Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami