Teatr muzyczny dla dzieci w Poznaniu

Muzyka towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia. Udowodniono, że dziecko w łonie matki reaguje na dźwięki, a nawet… ma określone preferencje muzyczne! Z wiekiem jest coraz bardziej spragnione nowych doświadczeń. Dbamy o to, aby nasi widzowie nigdy nie zatracili muzycznej ciekawości, którą mają w DNA.

Od ponad 10 lat uczymy, bawimy i rozwijamy kolejne pokolenia poznaniaków (i nie tylko!). Jesteśmy jednym z najnowocześniejszych teatrów muzycznych dla dzieci w Poznaniu. Nasze przedstawienia są efektem współpracy doświadczonych muzyków, aktorów, wokalistów i scenografów. Nasz cel jest prosty: tworzymy takie przedstawienia, na które sami z przyjemnością zabralibyśmy własne pociechy.

teatr muzyczny dla dzieci

Czy każde dziecko jest muzykalne?

Według Erwina E. Gordona, światowej sławy muzyka jazzowego i pedagoga i psychologa, każdy człowiek rodzi się z pewnym potencjałem zdolności muzycznych. Nie ma więc ludzi niemuzykalnych! Rozwój muzyczny wymaga jednak odpowiedniej stymulacji – podobnie jak rozwój mowy.

Muzykowanie ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu małego człowieka. Dzieci, które mają kontakt z instrumentami, są bardziej kreatywne i wrażliwe na piękno. Mają lepiej rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną i koordynację ruchową. Szybciej przyswajają wiedzę i zapamiętują informacje. Istnieje coraz więcej badań wskazujących na istotny wpływ muzyki na rozwój zdolności matematycznych oraz językowych.

Stymulacja dźwiękowo-muzyczna to nie tylko słuchanie. To przede wszystkim aktywne uczestnictwo w tworzeniu nowych brzmień. Dlatego w naszym teatrze dzieci mają szansę „otulić się” muzyką. Zawsze gramy na żywo, włączając najmłodszych widzów we wszystko, co dzieje się na scenie. Animacja ruchowa to ważny element naszych przedstawień. Dzięki temu dzieci mogą stać się aktywnymi uczestnikami wydarzeń, dotknąć instrumentów i poznać ich działanie. Pokazujemy, że muzykować może każdy, niezależnie od wieku.

teatr muzyczny województwo wielkopolskie

Jak robimy teatr muzyczny dla dzieci w Poznaniu?

Teatr muzyczny to przedstawienie fabularne, któremu towarzyszy odpowiednio dobrana muzyka, która podkreśla emocje bohaterów i oddziałuje w określony sposób na widzów. Czasem rozśmiesza, a czasem skłania do refleksji.

Doskonale wiemy, że muzykowanie na każdym etapie rozwoju człowieka wygląda nieco inaczej. Dlatego nasze przedstawienia zawsze dostosowujemy do wieku uczestników. Dotyczy to zarówno warstwy fabularnej, jak i muzycznej. Dopasowujemy także czas trwania przedstawienia do możliwości percepcyjnych najmłodszych odbiorców. Mówimy stanowcze NIE nudzie!

Jesteśmy muzykami z pasji i wykształcenia. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi widzami. W naszym teatrze muzycznym dla dzieci w Poznaniu poruszamy zagadnienia, które rezonują, prowokują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Nawet trudne, „dorosłe” tematy potrafimy przedstawić w przystępny sposób, sięgając po różnorodne formy artystyczne. Tematykę przedstawień dopasowujemy do kalendarza, czyli pór roku, świąt i uroczystości.

Jakie instrumenty wykorzystujemy w przedstawieniach teatralno-muzycznych? Są to:

 • pianino,

 • gitara,

 • instrumenty perkusyjne,

 • trąbka,

 • waltornia,

 • puzon,

 • werbel,

 • akordeon,

 • lopper,

 • nyckelharpa,

 • flet,

Rozbudzamy muzyczną ciekawość świata, prezentując instrumenty z wielu zakątków świata, od tak dobrze znanych dzieciom, jak pianino i gitara, po tak tajemnicze, jak lira smyczkowa.

Jak brzmi opera? Co to jest commedia dell’arte? W naszych przedstawieniach przemycamy podstawową wiedzę muzyczną. Bawimy się konwencją, szukając takich form wyrazu, które zainteresują naszych widzów. Śpiewamy, tańczymy, skaczemy, maszerujemy i gestykulujemy. Nie ma teatru bez ruchu!

Choć na scenie lubimy się wygłupiać, to poza sceną jesteśmy profesjonalistami w każdym calu (choć nigdy nie opuszcza nas poczucie humoru). Dbamy o warstwę merytoryczną przedstawień. Przygotowujemy ciekawą scenografię i rekwizyty. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem nagłośnieniowym, które zapewnia doskonały odbiór tworzonej przez nas muzyki. Dzięki temu każdy występ jest dopracowany do perfekcji.

Animacje dla dzieci Poznań

Objazdowy teatr muzyczny dla maluchów i starszaków

Jako teatr muzyczny dla dzieci w Poznaniu dbamy o harmonijny rozwój społeczno-moralny i emocjonalny dzieci. Realizujemy autorskie przedstawienia dla wszystkich myszek, sówek i biedronek, czyli dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli. Wystawiamy ciekawe i ambitne sztuki dla uczniów szkół podstawowych. Wiemy, że przed nami siedzą najbardziej surowi widzowie. Chcemy im pokazać, że za pomocą sztuki i muzyki można stwarzać nowe światy, używając tylko zmysłów i… wyobraźni!

Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami