Podróże międzyplanetarne

Warsztaty teatru ruchu

Warsztaty – podróż międzyplanetarna

Zapraszamy do świata teatru, gdzie pretekstem będzie podróż międzyplanetarna. Cykl zajęć zakłada konkretne, duże cele: stworzenie pełnego spektaklu - pokazu, którego motywem przewodnim będzie kosmos - w jego szerokim i wąskim znaczeniu. Na poziomie ruchu - posłużymy się technikami improwizacji i tańca oraz pantomimy. Na poziomie dźwięku - stworzymy autorską muzykę do pokazu. Na poziomie wizualnym - zaprojektujemy i wykonamy scenografię, rekwizyty. Każda dziedzina będzie miała swojego przewodnika - specjalistę.

W centrum stawiamy świadomego uczestnika, który ma realny wpływ na tworzenie dzieła artystycznego, w jakim uczestniczy. Chcemy tworzyć bez oceniania, budując zaufanie w grupie i samym sobie. Chcemy tworzyć przez dobrą zabawę :)

Co zrobimy razem

  • scenariusz - stworzymy razem scenariusz, opracujemy sceny

  • taniec - poznamy i rozwiniemy techniki improwizacji

  • pantomima - nauczymy się jej elementów, interpretacji ruchowej

  • muzyka - wymyślimy i nagramy autorską muzykę

  • scenografia - stworzymy elementy kosmosu w formach przestrzennych

Warsztaty – podróż międzyplanetarna

Głównodowodzącymi w naszej podróży będą: Wiktoria Dudek i Agnieszka Małyszka-Mińczykowska. Będą czuwać nad całością procesu, do którego zaproszą zaprzyjaźnionych artystów, by rozwijać aspekty muzyczne oraz pantomimy.

Wiktoria Dudek

Ukończyła Studio Sztuki Teatralnej Aktorskiej w Poznaniu. Jest aktorką Teatru Kulturka i grała również w wielu spektaklach dramatycznych, m.in. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Jest improwizatorką ruchową, która ma za sobą kilka spektakli tanecznych. Jest również autorką koncepcji cyklicznych przedstawień muzycznych i teatralnych. Ruch to jej drugie imię. Rozwija się i nieustannie szkoli w obszarze tańca współczesnego. Aktywnie uczestniczy w warsztatach i kursach jako uczennica oraz twórczyni choreografii. Kontakt z dziećmi i praca w grupie są dla niej momentem, w którym spełnia się jako artystka. Ludzie jej ufają i to wystarczy.

Agnieszka Małyszka-Mińczykowska

Twórczyni. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, m.in. na kierunku Pedagogika Elementarna i Przyrodoznawstwo oraz Edukacja Medialna i Technologie Informacyjne. Od ponad 17 lat projektuje i realizuje spektakle i przedstawienia teatralne dla dzieci. Nieustannie poszukuje nowych rozwiązań. Ceni sobie ochronę środowiska naturalnego, dlatego w pierwszej kolejności zawsze sięga po materiały w ramach recyklingu. Większość jej prac powstaje w myśl upcyklingu, dając nowe życie przedmiotom niepotrzebnym i stając się elementami sztuki wysokiej. Działa na wielu płaszczyznach teatru dziecięcego, wykorzystując swoje wykształcenie pedagogiczne i tyflopedagogiczne. Jest autorką scenariuszy spektakli, posługując się językiem zrozumiałym dla dziecka. Udziela się również aktorsko w kilku autorskich projektach. W swojej pracy punktem wyjścia oraz źródłem inspiracji jest dla niej dziecko - jego sposób postrzegania i odczuwania zjawisk.

Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami