Warsztaty teatralne

dla dzieci

Warsztaty – podróż międzyplanetarna

Warsztaty teatralne
obszar działania : Świadomość ciała / teatr tańca

czas trwania: ok. 1, 5 godziny
prowadząca: Wiktoria Dudek

Na spotkaniu będziemy pracować ze swoim ciałem. Chcemy je obudzić, poczuć - jego możliwości, zakres ruchu. Poruszymy każdą kończynę, centrum. Poprzez poszczególne zadania uzyskamy różne jakości. Wszystko to wydarzy się za pomocą dobrej zabawy, swobodnej atmosfery, wsparcia prowadzącej. Nie zdziwcie się, kiedy nagle okaże się, że wszyscy posiadacze rąk i nóg są urodzonymi tancerzami!

Warsztaty teatralne
obszar działania : lalki teatralne, rekwizyty/ animacja przedmiotu i lalki teatralnej

czas trwania: ok. 1,5 godziny
prowadząca: Agnieszka Małyszka-Mińczykowska

Założeniem zajęć jest działanie za pomocą różnorodnych metod pracy. Najpierw przyjrzymy się z bliska rekwizytom oraz lalkom teatralnym. Poprzez działanie dostrzeżemy różnice w ich konstrukcji i płynące z nich możliwości animacji. Wykreujemy wspólnie postaci, które ożywimy. Dostrzeżemy potencjał oraz wykorzystamy specyfikę wybranych rekwizytów w działaniu. Ostrzegamy - uczestnictwo w warsztacie grozi odblokowaniem supermocy kreatywności i zakwasami aż 18 mięśni twarzy! (bo właśnie tyle pracuje podczas uśmiechu ;)Warsztaty możemy wzbogacić/poszerzyć o część plastyczną - tworząc własne lalki teatralne/rekwizyty.

Prowadzące

Wiktoria Dudek

Ukończyła Studio Sztuki Teatralno Aktorskiej w Poznaniu.Aktorka Teatru Kulturka, zagrała również w wielu spektaklach dramatycznych m.in. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Improwizatorka ruchowa, która ma za sobą kilka dużych spektakli tanecznych. Autorka i współautorka scenariuszy przedstawień muzycznych i teatralnych. Pracę warsztatową opiera przede wszystkim na szacunku, pozytywnym wsparciu i interakcji. Ruch, to jej drugie imię. Rozwija się i nieustannie poszerza wiedzę w obszarze tańca współczesnego. Aktywnie uczestniczy w warsztatach i kursach jako uczeń oraz twórca choreografii. Ma wyjątkową intuicję do identyfikacji oraz pobudzenia potencjału wewnętrznego uczestników warsztatów. Kontakt z dziećmi i praca w grupie, to moment w którym spełnia się jako artystka. Ludzie jej ufają, ponieważ w kontakcie z drugim człowiekiem jest autentyczna.

Agnieszka Małyszka-Mińczykowska

Twórczyni. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu min. na kierunku Pedagogika elementarna i przyrodoznawstwo; Edukacja medialna i technologie informacyjne. Od ponad 17 lat projektuje i realizuje spektakle i przedstawienia teatralne dla dzieci. Nieustannie poszukuje nowych rozwiązań. Ceni sobie ochronę środowiska naturalnego, dlatego w pierwszej kolejności zawsze sięga po materiały w ramach recyklingu. Większość jej prac powstała w myśl upcykling’u, dając nowe życie przedmiotom niepotrzebnym, stając się elementami sztuki wysokiej. Działa na wielu płaszczyznach teatru dziecięcego wykorzystując swoje wykształcenie pedagogiczne i tyflopedagogiczne. W pracy z drugim człowiekiem działa w duchu porozumienia i połączenia w twórczym działaniu. Uczy zaufania do siebie jako twórcy i wiary we własne zasoby kreatywności. Autorka koncepcji i scenariuszy spektakli posługująca się językiem zrozumiałym dla dziecka. Udziela się również aktorsko w kilku autorskich projektach. W swojej pracy punktem wyjścia oraz źródłem inspiracji jest dla niej dziecko – jego sposób postrzegania i odczuwania zjawisk. Współdziała odpowiadając za organizację i realizację spektakli, projektów edukacyjnych oraz wydarzeń artystycznych w Kulturka Poznań.

Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami