Warsztaty filmu animowanego

dla dzieci

Warsztaty filmu animowanego

Warsztaty filmu animowanego
obszar działania : animacja wycinankowa/film

czas trwania: ok. 3 godziny
prowadząca: Paulina Wyrt
dla kogo: dla uczniów klas szkół podstawowych, szkół licealnych i dorosłych

Spotkanie warsztatowe zostało podzielone na kilka części. Najpierw pokażemy Wam jak wygląda film animowany, jakie są etapy powstawania, nauczycie się też rozpoznawać techniki jakimi można pracować na tym obszarze. Wybierzemy spośród nich taką, którą będziemy się posługiwać, stworzymy plan działania.
To, co będzie działo się dalej zależy już tylko od uczestników, bo to Wy samodzielnie zaprojektujecie, przygotujecie i zaminujecie postaci i scenografię według własnego pomysłu. Ostatnim etapem będzie filmowanie. Będziecie sami obsługiwać kamery i programy po czujnym okiem profesjonalistki. Na spotkaniu będziemy pracować na profesjonalnym sprzęcie filmowym.
Co powstanie w efekcie naszych działań?
Film animowany, który obrobimy i prześlemy Wam w wersji finalnej.

Paulina Wyrt - prowadząca

Absolwentka Wydziału Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (UAP). Reżyserka filmów animowanych, ilustratorka, edukatorka filmowa i artystyczna. Zdobywczyni licznych nagród na festiwalach filmowych i graficznych. Tworzy czołówki do programów telewizyjnych, teledyski, filmy edukacyjne, a także ilustracje do książek. W swoich pracach łączy tradycyjne techniki z nowoczesnymi technologiami. Od lat prowadzi warsztaty poświęcone filmowi animowanemu. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w Katedrze Animacji Wydziału Animacji i Multimediów na UAP, gdzie przygotowuje pracę doktorską w technologii VR. Laureatka Stypendium Ministra Kultury 2022.

Hmm… potrzebujesz pomocy w wyborze
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.
Zamów
Skontaktuj się z nami